Kreditai nuo 18 metų

Kreditai nuo 18 metų

Kreditai nuo 18 metų. Jaunų žmonių didžiausia problema – finansinis neišprusimas, kuris pasireiškia tuo, kad pamačius reklamą, jog kreditai nuo 18 metų asmenims suteikiami neva itin palankiomis sąlygomis, jie ima ir skolinasi žinodami, jog to kredito nesugebės grąžinti. Tokia situacija Lietuvoje yra itin dažna, todėl ne veltui finansų įstaigoms yra dedamas apynasris, kuris nebeleidžia skolinti pinigų jaunuoliams, kurie neturi pajamų šaltinio. Tai taikoma ne tik jauniems žmonėms, bet ir visiems kitiems. Jeigu atsirado būtinybė iš kažkur gauti papildomų pajamų, tai greitieji kreditai turėtų būti paskutinėje vietoje kur reikėtų kreiptis. Geriausia būtų, kaip jau akcentuoja daugelis ekspertų, skolintis būtent iš artimos aplinkos – tėvų, brolių, seserų, giminaičių ar draugų, nes vis dėlto – greitasis kreditas yra paslauga, kuri registruojama asmens kredito istorijos ataskaitoje.

Kreditai nuo 18 metų

Visi kreditai, kurie išduodami asmenims nuo 18 metų, dažniausiai siūlomi tik tokiais atvejais, kuomet tokie jaunuoliai yra priskiriami prie savarankišką gyvenimą pradedančių žmonių. Tai reiškia, kad 18 metų asmuo turi gyventi savarankiškai t.y. privalo turėti darbą ar kažkokį kitą pajamų šaltinį, iš kurio jis grąžintų paimto vartojimo kredito įmokas. Be abejo, reikia pabrėžti, kad kai kuriuos vartojimo kreditus reikia grąžinti netgi po mėnesio ar trijų, tad tokios pajamos turėtų būti gana nemažos, nes kitaip didelės sumos trumpiems laikotarpiams nebus išduodamos jokios bendrovės.

Finansiškai išprusę asmenys suvokia, kad internete greituosius kreditus siūlančios bendrovės nustato labai dideles palūkanas ir tokias paskolas vartotojui grąžinti nėra lengva. Jeigu pradėjote domėtis šia finansų rinka dėl to, kad jums reikia pasiskolinti pinigų, tai nemažą dėmesį turėtumėte skirti ne tik komerciniams bankams, bet ir sutelktinio finansavimo sistemoms, kur pinigai skolinami paprastų žmonių.

Internete yra ne viena tarpusavio skolinimo platforma, leidžianti asmenims gauti itin pigias vartojimo paskolas tiek su turto įkeitimu, tiek ir neturint jo. Be abejo, šios platformos taiko įprastą kreditingumo vertinimo sistemą, kuri taikoma ir visose kitose kreditų bendrovėse. Tad, jeigu jūs esate jaunas žmogus, kuris turi pajamų šaltinį, tai pirmiausia kredito ieškokite būtent tokiose platformose.

Naudinga pasidomėti:

Būsto kreditai nuo 18 metų jaunuoliams nėra išduodami

Esate jaunas žmogus ir planuojate įsigyti būstą? Tada turėtumėte žinoti, kad būsto kreditai nuo 18 metų jaunuoliams nebus išduodami jokiame komerciniame banke. Kodėl? Komerciniai bankai kelia itin griežtus skolinimosi reikalavimus, o dauguma jaunuolių tų reikalavimų neatitinka. Net ir gaunantys nemažas pajamas vargu ar galės skolintis būsto įsigijimui. Lietuvoje skolintis būsto įsigijimui yra įprasta, bet tai dažniausiai daro tokie asmenys, kurie vienoje darbovietėje dirba jau kelerius metus. Matote, bankai dažniausiai akcentuoja, kad asmuo turi gauti nemažas pajamas iš vienos darbovietės, o svarbiausia – ta darbovietė negali būti įtraukta į banko juodąjį sąrašą. Taip pat bankai kelia ir kitus reikalavimus, į kuriuos turėtų atsižvelgti itin jauni asmenys.

Būsto įsigijimui pirmiausia reikia turėti pradinį įnašą. Dauguma bankų reikalauja, jog asmuo turėtų bent jau 40 procentų sumos, kurią ketina skolintis. Tai reiškia, kad būsto paskolos be pradinio įnašo vargu ar būtų galima tikėtis. Komerciniai bankai pabrėžia, kad ta suma turi būti sukaupta iš gautų pajamų, o tai reiškia, kad ta suma negali būti pasiskolinta, nes kitaip asmuo jau turės per daug įsipareigojimų. Kuo daugiau įsipareigojimų turi asmuo, tuo jis sumažina tikimybę gauti kreditą. Jaunuoliai nuo 18 metų pradeda skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių, o tai yra didžiausia klaida, kuri ateityje apsunkins būsto paskolos gavimo galimybes.

Gaunamų pajamų įtvirtinimas

Norintiems įsigyti būstą už paskolą, reikia gauti nemažas pajamas, tačiau tos pajamos negali būti iš kelių vietų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų tvarios pajamos per paskutinius du metus buvo gautos iš kelių darboviečių, tai bankas skaičiuos būtent pasukinės darbovietės jums mokėtus atlyginimus. Aiškiau kalbant, kiekvienas besiskolinantis asmuo turėtų išdirbti vienoje darbovietėje bent jau porą metų, jog bankas galėtų tokias pajamas įtvirtinti. Matote, bankai skeptiškai žiūri į dažną darboviečių keitimą, nes tai gali duoti signalą, kad asmuo gauna nevienodas pajamas.

Norintys gauti būsto kreditą turi suvokti, kad nuo 18 metų asmenims tokios paskolos vargu suteikiamos, nes prieš tai tokie jaunuoliai nebūna išdirbę poros metų.

Kada kreditai nuo 18 metų asmenims nesuteikiami?

Vos tik 18 metų sulaukę jaunuoliai iškart bando naudotis finansinėmis paslaugomis, tačiau kreditai nuo 18 metų internetu ir komerciniuose bankuose nėra suteikiami, nes tokie jaunuoliai pasižymi tuo, jog jų tvarių pajamų suma yra prilyginama nuliui. Tvarios pajamos yra bene svarbiausias rodiklis, kuris parodo ar žmogus gali prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus. Tai liečia ne tik pilnametystės sulaukusius jaunuolius – tai liečia ir vyresnius asmenis. Pajamos dažniausiai ir parodo ar asmuo iš tiesų gali skolintis ar ne, nes vis dėlto – vartojimo kredito įstatymas aiškiai pabrėžia, kad negaunantys pajamų iš kredito teikėjų gauti paskolų negali.

Vartojimo kreditai

Ypač svarbu tai, kad finansinės paslaugos, tokios kaip  vartojimo kreditai, visuomet yra registruojamos specialioje ataskaitoje. Tai kredito istorija. Ši ataskaita leidžia apžvelgti ir kliento finansinį išprusimą. Kreditorius, gavęs kliento sutikimą, gali tą ataskaitą patikrinti, tiesiog jam privalu ją peržiūrėti. Atsidarius kredito istorijos ataskaitą, galima matyti viską – asmens turimus finansinius įsipareigojimus greitųjų paskolų bendrovėms, bankams, unijoms ar kitiems kreditoriams. Taip pat galima matyti kaip asmuo vykdo tuos įsipareigojimus – laiku ar ne. Tokia informacija praverčia vertinant kliento kreditingumą. Kreditingumo vertinimas yra būtinas.

Nemalonios žinios

Asmenys, kuriems yra vos tik 18 metų, dažniausiai iš kredito teikėjų sulaukia nemalonių žinių – jie negauna kreditų. Taip būna dėl paprastų ir paaiškinamų priežasčių, tad jaunuoliai neturėtų kurti jokių sąmokslo teorijų. Pirmiausia, tam, kad žmogus galėtų gauti vartojimo kreditą, jam pirmiau reikia įrodyti, kad jis gauna pajamas. Pajamos irgi negali būti atsitiktinės – jos turi būti reguliarios, jos turi būti pakankamos skolų mokėjimui bei naujų įsipareigojimų vykdymui. Jeigu jūs gaunate minimalų atlyginimą, tai vargu ar galėsite gauti kelių tūkstančių eurų kreditą trumpam laikotarpiui, nes pajamos bus per mažos.

Jaunuoliai kredito gauti negali ir dėl to, kad neretai jie išvis nėra gaunantys pajamų – jie išlaikomi tėvų arba globėjų. Tie pinigai, kuriuos jaunuoliai gauna iš tėvų ar globėjų, nėra laikomi tvariomis pajamomis. Tvarios pajamos būna tos, kurios gaunamos iš darbo santykių ar savarankiškos veiklos.

Kreditai nuo 18 metų žmonėms nesuteikiami esant pajamų trūkumui

Jauniems  žmonėms gauti finansavimą yra sunku ir kalba eina apie tai, jog kreditai nuo 18 metų žmonėms išduodami itin sunkiai, nes vis dėlto – tokiems jauniems žmonėms sunku atitikti reikalavimus, kurie keliami vartojimo kredito įstatyme bei kreditorių nustatomose vidinėse taisyklėse. Jeigu jūs norėtumėte gauti kreditą, bet matote, kad dėl amžiau ribos to padaryti negalėsite, tai jums nelieka nieko kito kaip tik ieškoti alternatyvų. Viena geriausių išeičių yra būtent sutelktinio finansavimo sistemos, kuriose skolinasi tiek jauni, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės. Be abejo, kiekvienas kreditorius nori suteikti paskolą tokiam klientui, kuris turi pajamų šaltinį, nes tai garantuoja, jog asmuo turės iš ko mokėti skolas. Bet, jeigu jūs esate jaunas žmogus ir neturite pajamų šaltinio, tai jums apskritai nereikėtų žiūrėti į tokias paslaugas.

Dabar daugelis žmonių galvoja, kad į kreditorių reikalavimus nebūtina atsižvelgti, neva vis tiek visi paskolų teikėjai skolina bet kam. Taip nėra – kreditoriai skolina tik mokiems asmenims ar bent jau tiems, kurie atrodo mokūs. Pasitaiko visokių situacijų, kuomet ir patys klientai tyčia suklaidina paskolų teikėjus. Jeigu jūs norite pasiskolinti pinigų, tai vienintelė priežastis, dėl kurios kredito paraiškos teikti net neverta, yra būtent pajamų trūkumas. Jeigu jūs pajamų negaunate, tai tikrai neturėtumėte vargti ieškant finansavimo – niekas pinigų jums paskolinti nenorės.

Alternatyvos

Kas liečia įvairias alternatyvas skolinimuisi, tai čia akcentuojami būtent mokūs žmonės. Tai reiškia, kad tik pajamas gaunantys asmenys gali tikėtis finansinės pagalbos iš greitųjų kreditų bendrovių bei sutelktinio finansavimo sistemų. Tie, kurie pajamų negauna, neturi teisės gauti paskolos – asmuo jos tiesiog negalės grąžinti.

Skolinantis iš sutelktinio finansavimo sistemų galima pasinaudoti pagrindiniu jų privalumu – mažomis palūkanomis. Ten didžiausias privalumas yra tas, kad palūkanų norma yra labai maža. Ji neretai siekia 10 – 25 procentus per metus. Kitos greitųjų kreditų bendrovės ima dar didesnes palūkanas, o tokius kreditus grąžinti nėra lengva. Tad, jeigu jau ir ketinate skolintis, tai būtinai rinkitės tą kredito teikėją, kuris siūlo geriausias palūkanas.

Kreditai nuo 18 metų išduodami tik patikrinus mokumo galimybes

Dabar kai skolintis jau galima internetu, daugelis jaunuolių nesupranta, kad kreditai nuo 18 metų asmenims retai išduodami dėl to, kad šitokie jauni žmonės vis dar neturi jokio tvarių pajamų šaltinio. Būtent pajamos ir išlaidos yra svarbiausias rodiklis, į kurį atsižvelgia paskolų teikėjai. Pinigus skolinančios bendrovės irgi pabrėžia, kad jos privalo laikytis atsakingo skolinimo principų, todėl tokiems žmonėms įprastai kreditų neišduoda. Ką daryti 18 metų jaunuoliui, kad jis gautų kreditą internetu? Paprasčiausiai, toks jaunuolis turi gauti pajamas bei patirti mažas mėnesio išlaidas. Jeigu to nėra, tai kredito tikėtis tikrai nevertėtų.

Geriausias skolinimosi sąlygas siūlo sutelktinio finansavimo sistemos. Todėl klientai turėtų žinoti, kad jau nebe greitųjų paskolų bendrovės siūlo mažiausias palūkanas internete. Dabar net ir komerciniai bankai susigundė išduoti paskolas būtent internetu. Todėl ieškodami mažiausių palūkanų, į jų pasiūlymus atsižvelgti taip pat turėtumėte. Ypač svarbu akcentuoti tai, kad jeigu asmuo gauna dideles pajamas ir patiria mažas išlaidas, tai dar nereiškia, kad jis sėkmingai gaus kreditą bet kurioje bendrovėje. Tarp mokumo vertinimo kriterijų yra ir sąlyga, kuri pabrėžia, kad asmuo negali būti įtrauktas į skolininkų sąrašus, nes tai neleistų jam gauti paskolų.

Kreditą bet kokiu atveju teks grąžinti

Naivu tikėtis, kad pasiskolintų pinigų nereikės grąžinti. Yra tokių jaunų žmonių, kurie dar nesuvokia atsakomybės stokos pasekmių. Trumpai tariant, jauniems žmonės reikia žinoti tai, kad neįvykdyta finansinė prievolė gali sugadinti ateitį. Pavyzdžiui, būdami jauni, kai kurie ima kreditus ir jų negrąžina, o tada prasideda įvairios skolų išieškojimo procedūros. Net ir išieškojus skolas, asmuo gauna didelį minusą, nes informacija apie jo įsipareigojimų nevykdymą išlieka netgi 10 metų. Būtent dėl to ateityje nebus galima gauti paskolų – nei vartojimo nei skirtų būsto įsigijimui.

Kreditai nuo 18 metų asmenims išduodami atsakingai ir tik pamačius, jog asmuo gauna pajamas, galima jam išduoti paskolą jeigu jis nėra anksčiau prisidirbęs. Jauniems žmonėms reikia žinoti tai, kad finansinės paslaugos reikalauja didžiulės atsakomybės, tad tikrai nereikėtų galvoti, kad tos atsakomybės pavyks išvengti.

MegaCredit.lt

About the author