Paskolos visiems

Paskolos visiems

Paskolos visiems šiuo metu siūlomos su dar mažesnėmis palūkanomis nei anksčiau! Tuo įsitikinti galite ir patys – peržiūrėkite tiek įprastų, tiek ir refinansavimo paskolų palūkanas – jos ženkliai mažesnės nei buvo prieš kelis mėnesius, o geriausia tai, kad skolintis galite jau ir keliems metams!

Paskolos visiems

Ieškant paskolos, visiems taikomi vienodi reikalavimai.

Lietuvoje veikiančioms kredito bendrovėms tenka atlikti kreditingumo patikrinimą vos tik gaunami kliento duomenys bei sutikimas tų duomenų tvarkymui. Visiems klientams nustatomos standartinės skolinimosi sąlygos. Kreditingumo vertinimo metu, visos paraiškos vertinamos praktiškai vienoda tvarka. Klientams taikomi reikalavimai paremti mokumo vertinimo nuostatais bei vartojimo kredito įstatymo keliamais reikalavimais. Paskolos išduodamos tik tiems, kurie atitinka žemiau pateikiamas sąlygas.

  • Klientas turi būti veiksnus, jo veiksnumas negali būti apribotas. Asmenys, kurių veiksnumą apribojo teismas, negali gauti finansinių paslaugų, įskaitant ir vartojimo paskolas. Kreditorius, gavęs neveiksnaus asmens kredito paraišką, pirmiausia patikrina asmens duomenis, patikrina specialias informacines sistemas, ir jeigu matoma, kad asmuo pats negali savarankiškai priimti sprendimo dėl turimo veiksnumo apribojimo, jo paraiška atmetama. Paskolos visiems išduodamos atitikus veiksnumo sąlygą.
  • Visos paskolos išduodamos tik tiems, kurie turi tvarių pajamų šaltinį. Tai pajamos, kurias asmuo privaro gauti kiekvieną mėnesį. Tvarių pajamų suma apskaičiuojama sudedant paskutinių keturių menių pajamų sumas ir dalinant iš 4, išvedamas vidurkis. Pajamos skaičiuojamos jau atskaičius mokesčius. Taip pat pabrėžtina, kad tvarios pajamos turi būti pakankamos turimų įsipareigojimų padengimui neperžengiant leidžiamos – 40 procentų pajamų ribos. Tvarių pajamų sumą automatiškai apskaičiuoja SODRA. Kreditoriai, norėdami sužinoti asmens tvarių pajamų sumą, užduoda automatinę užklausą į informacinę SODROS sistemą.

Naudinga pasidomėti:

Imančių paskolą atsakomybė

  • Kiekvienas asmuo, norintis gauti paskolą, turi būti finansiškai išprusęs, atsakingas, tinkamai vykdantis savo įsipareigojimus bei turintis švarią kredito istoriją. Asmenys, kurie iki paskolos paraiškos pateikimo turėjo įsipareigojimų, kuriuos vykdė netinkamai, paskolos gali ir negauti. Visos paskolos išduodamos tik tuo atveju, kai kreditorius įsitikina, jog asmuo iki šiol atsiskaitė su visomis finansų įstaigomis bei paslaugų teikėjais. Jeigu įsipareigojimai nėra dar įvykdyti, kreditoriui privalu tinkamai peržiūrėti ar asmuo iki šiol juos vykdo pagal visus reikalavimus, ar nevėluoja mokėti įmokų. Asmenys, kurie įtraukti į viešuosius skolininkų sąrašus, paskolų ar kitų finansinių paslaugų negauna. Paskolos visiems suteikiamos atsižvelgiant į sąžiningumo principus.
  • Kreditai visiems suteikiami atsakingai, atsižvelgus į asmens ekonominį statusą. Jeigu asmuo yra bedarbis, jis paskolų gauti negali, nes jis neturi tvarių pajamų šaltinio. Taip pat kreditoriams draudžiama reklamuoti paskolas, kurios išduodamos nedirbantiems asmenims. Jeigu besiskolinantis asmuo turi savarankiškai dirbančio asmens statusą, tai jo tvarių pajamų suma turi būti vertinama konservatyviai, o taip pat jo tvarių pajamų suma turi būti skaičiuojama vedant pajamų vidurkį iš daugiau negu 4 paskutinių mėnesių.

Kreditų bendrovės pabrėžia, kad paskolų akcijos taikomos ne visiems

Norintiems pasinaudoti nuolaidomis ar kažkokiomis akcijomis, pirmiausia derėtų tinkamai išanalizuoti kredito bendrovės pasiūlymą. Vieni pasiūlymai skirti naujiems klientams, todėl esamiems tos pačios sąlygos nėra taikomos. Tai reiškia, kad norint pasinaudoti tarkime – pirmos nemokamos paskolos akcija, reikia būti nauju pasirinktos paskolų bendrovės klientu, nes kitu atveju bus taikomi standartiniai reikalavimai bei įprastos skolinimosi sąlygos. Visos paskolos, kurios išduodamos nemokamai, įprastai suteikiamos nuo mėnesio iki trijų laikotarpiui, o pasibaigus nemokamos paskolos terminui, klientas turi mokėti palūkanas. Pavyzdžiui, skolinantis metams su galimybe pirmus tris mėnesius nemokėti palūkanų, klientas, praėjus ketvirtam mėnesiui jau turi mokėti pirmą įmoką, į kurią jau įskaičiuojamos palūkanos. Paskolos visiems išduodamos neperžengiant VKĮ nurodytos ribos.

Visi kreditai turi nemažai privalumų – svarbu juos gerai įsidėmėti.

Kreditoriai gali pasiūlyti itin ilgą kredito grąžinimo terminą. Jeigu ieškote ilgalaikės paskolos, kurią galėtumėte grąžinti kiekvieną mėnesį mokant nedideles palūkanas, tai jums paprasčiausiai reikia rinktis tuos kredito teikėjus, kurie užsiima ilgalaikių vartojimo paskolų teikimu, nes trumpalaikių paskolų ėmimas ir nuolatinis jų pratęsimas gali sukelti nemažus nuostolius ar net privesti iki prasiskolinimo. Dauguma kredito bendrovių siūlo paskolas net iki 5 metų laikotarpiui. Visos ilgalaikės paskolos dažniausiai turi ir mažiausias palūkanas.

Paskolų bendrovės gali perimti jūsų įsipareigojimus ir tada mokėtumėte mažesnes įmokas. Paskolos visiems šiuo metu gali būti refinansuojamos. Tai yra turimų įmokų perkėlimas į kitą bendrovę. Paskolų refinansavimą siūlantys kredito teikėjai perima tokius įsipareigojimus kaip: lizingo paslaugos, būsto paskolos, prekių įsigijimas išsimokėtinai, kiti kreditai. Perkėlus visas paskolas, asmuo įprastai kas mėnesį pradeda mokėti dar mažesnes įmokas nei iki šiol mokėjo. Kiekviena kredito bendrovės gali nustatyti skirtingas refinansavimo sąlygas.

Šiuo metu vartotojai turi daugiau teisių nei turėjo anksčiau. Dabar vartotojai turi teisę atsisakyti kredito grąžinant jį per dvi dienas nuo paskolos gavimo ir tokiu atveju kreditorius neturės teisės reikalauti palūkanų ar kažkokių administravimo mokesčių.

Kredito bendrovės vis dažniau derasi su klientais, kuomet iškyla problemos.

Dabar paskolų bendrovės nuolaidžiau žiūri į vartotojų vėlavimus mokėti įmokas. Šiuo metu kiekvienas asmuo, kuris yra paėmęs vartojimo kreditą ir negalį jo grąžinti ar sumokėti įmokos, gali kreiptis tiesiogiai į paskolų bendrovę ir tokiu būdu vesti derybas. Kreditoriai dažniausiai pasiūlo pakeisti kredito įmokų mokėjimo grafiką – sumažinamos įmokų sumos, bet prailginamas terminas. Jeigu tiesioginės derybos tarp kredito tekėjo ir kliento vyksta gana sudėtingai, tai klientas gali kreiptis į smulkiųjų vartojimo kredito teikėjų asociaciją, jeigu kredito bendrovė priklauso jai. Tokiu atveju, minėta asociacija būtų trečiasis asmuo, kuris tarpininkautų deryboms.

Esant ginčams dėl galimai neteisėtai suteiktų paskolų ar kitų teisės aktų pažeidimų, būtina kreiptis į finansų rinką kontroliuojančias priežiūros institucijas. Šiuo atveju, esant pažeidimams, būtina kreiptis į Lietuvos banko priežiūros instituciją, kuri atsakinga už šių finansų rinkos dalyvių veiklą. Tokiu atveju, kuomet galimai atsiranda pažeidimų dėl kredito sutarčių, priežiūros institucijos atlieka tyrimus ir ikiteisminiu būdu išsprendžia susidariusius ginčus. Pabrėžtina – jeigu kredito bendrovė nesutinka su Lietuvos banko priimamu sprendimu, ji turi teisę ginti savo interesus teisme. Paskolos visiems turi būti suteikiamos nepažeidžiant vartotojų teisių.

Visos paskolos turi būti imamos atsakingai, tad kokiais atvejais reikia jų vengti?

  1. Jeigu jūsų ekonominė padėtis yra itin prasta, tai vartojimo kreditu ko gero bėdų neišspręsite. Nebent pasirinkimas –  paskolų refinansavimas, kuris padėtų sumažinti turimų mėnesio įsipareigojimų sumą – sumažėtų bendros įmokos, o tada būtų lengviau jas mokėti.
  2. Skolintis iš bendrovių neverta, jeigu turite neigiamus įrašus kredito istorijoje. Tokiais atvejais, kuomet asmuo anksčiau negrąžino skolų, jis gauna neigiamą įrašą, o tokius įrašus turintys asmenys dažniausiai gauna neigiamus atsakymus iš kredito bendrovių.
  3. Skolintis nevalia nebūtinų poreikių patenkinimui. Jeigu jūs vartojimo paskolą imate tokio pirkinio įsigijimui, kuris jums nėra būtinas, tai jūs darote didžiulę klaidą, nes finansiniai įsipareigojimai atsispindės kredito istorijoje kaip ir jų vykdymo ypatumai.
  4. Skolintis nevalia naudojant kitų asmenų duomenis, nes tokiu atveju tai būtų laikoma kreditiniu sukčiavimu, už kurį numatoma baudžiamoji atsakomybė.

Būtinai skolinkitės tinkamai įvertinę savo ekonominę padėtį.

About the author